Najnowsze artykuły:

Impresja zagościła w Puławach

Impresja zagościła w Puławach

Pokaz sukien ślubnych w Puławach, zorganizowany przez salon Impressja obfitował w przepiękne kreacje. Każda z panien po wypełnieniu kuponu...

Wasze ślubne galerie

Reklama
Piątek, 29 Czerwiec 2007 14:16

Błogosławieństwo pary młodej

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Podczas błogosławieństwa pary młodej przez rodziców na stole ustawiamy obraz lub figurkę patrona młodej rodziny. Mogą być również ustawione zapalone świece chrzcielne narzeczonych, a także Pismo Święte i woda święcona z kropidłem. Gdy para młoda i wszyscy zgromadzeni są gotowi, jedno z rodziców przewodnicząc obrzędowi błogosławieństwa, żegnając się mówi:

RODZIC:

W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
Pan młody lub panna młoda, tymi lub podobnymi słowami prosi rodziców obojga stron o błogosławieństwo:

Kochani Rodzice! Jesteśmy głęboko przekonani, że bez Waszego błogosławieństwa nie możemy dostąpić błogosławieństwa Bożego. Dlatego prosimy, abyście zechcieli nam pobłogosławić na nową drogę życia we wspólnocie małżeńskiej.

MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA
Młodzi klękają przed rodzicami, a jedno z nich jako szafarz, mając ręce złożone, mówi:

RODZIC:
Wszechmogący Boże, najlepszy nasz Ojcze! Bądź uwielbiony za miłość, którą wzbudziłeś w naszych sercach. Prosimy Cię pobłogosław .....(imię).... i ...(imię)..., których złączyłeś w Twojej miłości. Niech będą dla świata żywym obrazem miłości Chrystusa i Kościoła. Dozwól im razem doczekać szczęśliwej starości i obdarz potomstwem, a błogosławieństwo Twoje, Boże Ojcze, Synu Boży i Duchu Święty, niech zstąpi na nich i pozostanie na zawsze. Amen.

Rodzice na czołach pary młodej czynią kciukiem znak krzyża świętego i przekazują im znak pokoju. Po obrzędzie błogosławieństwa wszyscy udają się do kościoła.

Dodaj komentarz

Przekierowanie do serwisu nasz-album.pl

Sonda

W jakim wieku bierzesz/brałaś ślub?

Odpisz na forum:

27/11/2015 13:21
27/11/2015 11:48
27/11/2015 11:08
27/11/2015 08:51